bg

 

Tel.: 52 321-09-95

PDFDrukujEmail

Włochy

Włochy leżą na Półwyspie Apenińskim, w południowej Europie. Są jednym z ulubionych krajów, do których podróżują turyści z całego świata.

Oprócz rozpoznawalnej na całym świecie kuchni, Włochy słyną przede wszystkim ze starożytnych zabytków i miast opisywanych w literaturze. Włochy od starożytności były ośrodkami rozwoju kultury, sztuki i filozofii.

Różnorodna rzeźba terenu przyciąga zarówno miłośników gór (Alpy, Dolomity), jak i piaszczystych plaż. Wielu turystów nie wyobraża sobie podróży do Włoch bez odwiedzenia Watykanu. Nie jest to jedyna enklawa znajdująca się w obrzeżach państwa włoskiego. Drugim państwem w państwie jest San Marino. Kolejną atrakcją dla turystów są wulkany, które znacznie wpłynęły na historię Państwa. Gdyby nie one, piękne Pompeje nie zachowałyby się tak dobrze do dzisiejszego dnia.

Rzymskie Koloseum, Forum Romanum czy Bazylika św. Jana to tylko kilka z wielu zabytków, dla których ludzie z całego świata przyjeżdżają do stolicy Włoch. Nie można też zapomnieć o Wenecji, która swoją niezwykła architekturą i położeniem zadziwia i zachwyca.

Najczęściej odwiedzane miasta:
- Rzym
- Wenecja
- Werona
- Florencja
- Mediolan
- Neapol
- Padwa
- Asyż

Ze względu na ogromne zróżnicowanie terenu i południkową rozciągłość kraju każdy region Włoch charakteryzuje inny mikroklimat. Inne warunki pogodowe w ciągu roku panują w wysokich górach na północy, inne na słonecznych wybrzeżach, a inne na południowych włoskich wyspach Sycylii, czy Sardynii.
Najlepiej jechać do Włoch przed największymi upałami, które panują w lipcu i sierpniu. Korzystne warunki meteorologiczne przypadają na kwiecień, maj i czerwiec oraz od września do października.